خانه / مقالات CMSها / آموزش وردپرس / وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوای استثنایی!
وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوای استثنایی!

وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوای استثنایی!

نام وردپرس برای همه آشناست… وردپرس در اصل یک CMS است؛ البته این سیستم مدیریت محتوا از سایز سیستم های مدیریت محتوا حسابی معروف است و شاید به نوعی بهشت ادمین های وب سایت باشد که با کمترین دردسر می توانند از آن استفاده کنند! امروز هم با جوملادو همراه باشید تا با این سری از مقالات آموزش وردپرس در خمت شما باشیم…

وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوای استثنایی!

وردپرس که یک سیستم راه انداختن محتوایی هست که با سابقه ی بیش از ده سال در میلیون ها سایت معروف استفاده میشود الان که این مقاله نوشته میشود آمارگیر اصلی وردپرس دانلود ۸,۴۴۷,۹۵۲ مقدار هسته ی وردپرس را از سایت خودش تایید می کند؛ البته مقدار كثرت از کاربران به راه های رستاخیز دانلود میکنند که در این آمارگیر قرار نمی گیرد؛ وردپرس یک سیستم رهبری محتوای رایگان هست که ایشان امکان اینو دارید که بتوانید توسعه بدهید این سیستم دارای افزونه ها  و قالب های كثرت هست که ضمیر اول شخص جمع می توانید از آن استفاده نمایید.

وردپرس، یکی از منعطف ترین سیستم های راندن محتوای جهان است که افراد با حداقل آشنایی با کد، خواهند توانست آن را فقره سبب کاربری دلخواه خود ادیت کنند. همچنین تگ های بسیار پرکاربرد وردپرس، این امکان را به توسعه دهندگان و برنامه نویسان وب می دهد تا هر قسم سیستم دلخواهی را بر پایه ی وردپرس ایجاد نمایند اما در نهایت هوش طرح ریزی خواهد بود که تعیین کننده ی به صرفه بودن این توسعه است.

وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوای استثنایی!

در هر صورت، وردپرس بستری را آماده کرده است که در آن میتوان وب‌گاه های متفاوتی داشت از یک وبلاگ دشوار تا یک پرتال سازمانی گسترده! نکته ی رستاخیز درباره وردپرس، تنوع بسیار بالای قالبهای آن است. این تنوع باعث شده بابت هر نمط سلیقه ای قالب قبول وجود داشته باشد و البته به خاطر هر طور فعالیتی… ! بدون شک باید گفت وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوای استثنایی و منحصر به فرد است.

همچنین طراحان زیادی هستند که می توانند فقره سبب ضمیر اول شخص جمع قالب اختصاصی وردپرس طرح ریزی نموده و نیازهای من و آنها و آنها را تأمین نمایند. انعطاف بالای وردپرس باعث شده تا قالب های بسیار زیبایی راجع به حساب آن مدل سازی شود که احتمالا شما هم شمار زیادی از این قالب وردپرس را دیده اید.

وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوای استثنایی!

نزدیک به ۷۴,۶۵۲,۸۲۵ سایت در سراسر اینترنت از وردپرس استفاده می کنند. چیزی حدود ۲۶% کل وبسایت های موجود! روزانه ۵۰۰۰۰ سایت با وردپرس راه اندازی می شوند و چیزی ثغور ۶۰ میلیارد پست در ماه به وسیله وردپرس ارسال می شود. با نگاهی به Google Trends و افزودن سایر سیستم های راندن محتوا میبینیم که در چند سال اخیر استفاده از لغت وردپرس بسیار بسیار بیشتر از سایر سیستم هاست. بجورایی میشه گفت که مهاجرت به وردپرس داره پادرمیانی همه روی میگیرد.

وردپرس یک سیستم اوپن سورس است لذا هم توسعه دهنگان خوب و هم توسعه دهندگان بد به سورس آن دسترسی دارند. یعنی هم طراحان وب و هم هکر ها! این باعث می شود هکرها به حفره های امنیتی آن آشنایی کامل داشته باشند از این رو ریسک هک دمده شدن سایت نقشه كشی شده با وردپرس برتر می رود. با این حساب، شاید مدل سازی یک سیستم مالی مبتنی بر وب بر پایه ی وردپرس، انتخاب كثیر مناسبی نباشد.

یک دیدگاه

  1. به شخصه وردپرس رو از هر نظر به جوملا ترجیح میدم اما به هر حال باز هم نمیشه از وِیژگی های منحصر به فرد جوملا گذشت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *