خانه / سئوی سایت / از سئو ویدیو چه می دانید؟

از سئو ویدیو چه می دانید؟

همه ما کم و بیش درباره سئو می دانیم و از اهمیت آن در دنیای مارکتینگ و بیزینس امروز آگاه هستیم اما شاید همچنان از خیلی از روش های جدید سئو و نحوه انجام آنها آگاه نباشیم؛ بطور مثال شما از سئو ویدیو چه می دانید؟ اصلا تاکنون درباره سئو ویدئو چیزی شنیده اید؟ در مقاله امروز بیشتر درباره یکی دیگر از روش های سئوی سایت خواهیم خواند.

ویدئو مارکتینگ همین حالا و در ابتدای سال ۲۰۱۸ نیز بسیار محبوب و پر رقابت شده است. از تكاپو در شبکه های مدنی جمعی رنجیده تا سایت های ارایه دهنده ویدئوهای آموزشی، همگی ویدئو را ابزاری کارآمد برای ارجاع پیام خود به مخاطبین میدانند. در این میان مفهومی با نشانی سئو ویدئو نیز بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه است.

افزایش سرعت اینترنت و حكماً کاهش قیمت آن در سالهای اخیر موجب شده تا محتوای ویدئویی شانس بیشتری برای دیده شدن داشته باشد. بررسی ها نشان میدهد که تا سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۸۰ درصد از محتوای ارایه شده در اینترنت به صورت ویدئو خواهد بود. همچنین امعان های آماری و نظرسنجی های اینترنتی نیز نشان میدهد که ۴۳ درصد کاربران دسترسی به یک محتوای ویدئویی را به نظارت یک مقال یا دانلود کتاب الکترونیکی برتری می دهند.

تا همینجا احتمالا قانع شده اید که توجه به ویدئو میتواند سرمایه مهمی بر فتح شما در سال ۲۰۱۸ در مبنا بازاریابی وسط جوف رحم و سئو داشته باشد. در این بخش تلاش میکنیم تکنیک های سئو ویدئو را به شما شناساندن کنیم. اولین نکته ای که در ارایه محتوای ویدئویی باید به آن توجه کنیم فضای بارگذاری و انتشار آن است. در حال حاضر یوتیوب را میتوان پسین اتومبیل جستجوی دنیا بعد از گوگل دانست و در ایران زمین آپارات قیامت سایت پربازدید بعد از گوگل است.

این دو آلات به شما کمک میکنند تا بورس های نامربوط و موثق به بارگذاری و سرایت محتوای ویدیویی خود را تا حد علاوه مازاد یدكی کاهش داده و مسلماً شانس کسب لانه در تبعات گوگل را به شدت تكثیر و كاهش دهید. در حال حاضر در ۵۵ درصد پیامدها سوال لااقل و اكثراً یک ویدئو از طرف گوگل به کاربر توصیه میشود که البته اكثر آنها از سایت هایی معتاد خواهر شبیه آپارات و یوتیوب هستند. به تكلم دیگر ویدئوهایی که در آپارت و یوتیوب هستند شانس بیشتری برای کسب جایگاه در عواقب گوگل داشته اند. میتوان گفت ایجاد و پاشیدن ویدئو یکی از تکنیک هایی درخور توجه آلرژیك برای سئو ۲۰۱۸ است.


برای کسب آشیانه بهتر و نقصان معاینه بررسی ویدئو خود در آپارات نکات زیر را بزرگداشت کنید. ترجیحا یک کانال رسمی در آپارات آفریدن کرده و کلیه اطلاعات مهم شامل آدرس سایت را در آن درج کنید. ویدئوهای خود را در دسته بندی های مشخص و تفکیک شده بارگذاری کنید. هر دسته بندی یک صفحه جدید برای شما در سایت آپارات ساختن میکند. که به شما فرصت میدهد گزاره بیان دیگری را نیز هدف گذاری کنید. برپایه محتوای ویدئو و نیاز مخاطبین آنها را برچسب گذاری کنید. نشان شیره گذاری مهمترین فاکتور آپارات برای ارائه ویدئوهای مثل است. این کار شانس شما را برای دیده شدن افزودن میدهد. هم مارك گذاری لینک سازی داخلی ویدیوی شما را افاقه میبخشد و البته چند مورد دیگر:

  • برای هر ویدئو متن توضیحات خاص و مفید بنویسید و در این متن لینک صفحه یا نوشته گفتار متصل در سایت خود را قرار دهید.
  • برای نشان دادن ویدئو در سایت خود ترجیحا به جای iframe از کد اسکریپت كاربرد کنید.
  • نظرات کاربران را رصد کرده و به خوبی پاسخ گوی آنها باشید.
  • کپی رایت و آدرس سایت خود را بر روی ویدئوهای بارگذاری شده قرار دهید و به کپی رایت قرار داده شده توسط آپارات كفاف نکنید.

تکنیک های سئو ویدئو بر سایت‌های خودمان

در وفور و كمی موارد ویدئو را مستقیما در سایت خودمان بارگذاری کرده و در معرض توان کاربران قرار میدهیم. این کار هم كاشانه نوشته گفتار شما در پیامدهای سوال را افاقه میدهد و هم شانس شما را برای کسب نشیم در عواقب جستجوی ویدئو گوگل بالا میبرد. اگر ویدئو را مستقیما در سایت خودتان بارگذاری میکنید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • از پلیر های Flash كاربرد نکنید و اوان ویدئو را با پلیر HTML5 در دسترس کاربران قرار دهید.
  • ویدئو را در ابتدای مقال و پس از یک یا دو پاراگراف قرار دهید. هرچقدر به انتهای مقاله نزدیک میشویم اعتماد و ارزش ویدئو کاهش می یابد.
  • از نشان گذاری نمونه و غیراستاندارد برای ویدئو استفاده کنید. در صورت عدم استعمال از Schema شانس شما برای حضور در بخش Video در پیامدها جستجوی گوگل بیش بنیان خواهد بود.


قبل از ویدئو یک تگ h2 ویژه و عام یگانه برای آن ویدئو و در شالوده آن یک فضای متنی برای ارایه توضیحات در مورد ویدئو داشته باشید. در صورت مقصد گذاری صحیح این مفروضات و مجهولات نقش Title و  Description برای رتبه بندی ویدئوی شما خواهند داشت. از ویدئوهای کوتاه و با حجم رخیص مصرف کنید. اگر زمان ویدئو بیشتر از ۱۰ دقیقه و حجم آن اكثر از ۱۵ مگابایت باشد شانس دیده شدن آن توسط کاربر به شدت کاهش می یابد. این اعداد در بخش ها نوع به نوع و همگون جز است.

عوامل مختلفی بر این آزادگی موثر و تاثیرپذیر هستند. به طور سنتی ویدئوهایی که مستقیما برای بازاریابی ناف دل مركز تهیه میشوند اخت تیزرهای تبلیغاتی، شناساندن محصولات، اعلامیه سمینار، منقطع نا امید پروگرام های تلویزیونی یا مباحث هواخوری و گشت و… بهتر است در آپارات بارگذاری شوند زیرا هم بورس هاستینگ شما را کاهش میدهند و هم شانس بیشتری برای دیده شدن خواهند داشت.

هرچقدر هم که استانداردهای سئو بر روی ویدئوهای شما در آپارات اعزاز شود نیز بازدیدکنندگان به سایت شما وارد نمی شوند. عملا این کار فقط موجب مشخص و ناپیدا شدن اغلب نام شما و جذب درصد کمی از بازدیدکنندگان اشتیاق مند را به عدو خواهد داشت. اگر ویدئو ناب در زمینه هایی معتاد خواهر شبیه آموزش، خلاقیت، انگیزشی و … احداث کرده اید که مستقیما با محتوای یک صفحه از سایت شما در پیوند هستند. مقصود میکنیم با اعزاز استانداردهای سئو ویدئو، در سایت خودتان بارگذاری و ارائه داده شوند. این کار هم بر سئو سایت شما و کسب جایگاه بهتر موثر و تاثیرپذیر است و هم زمان حضور کاربران در سایت را به شکل چشم گیری نقصان میدهد.

مطلب پیشنهادی

چند تا نکته کاربردی در مورد لینک سازی

چند نکته کاربردی در مورد لینک سازی

لینک سازی یا لینک بیلدینگ به مجموع فعالیت‌هایی گفته می‌شود که برای ایجاد یک ساختار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *