خانه / مقالات برتر / کاربردهای تکنیک اوریگامی
کاربردهای تکنیک اوریگامی

کاربردهای تکنیک اوریگامی

اوریگامی، هنر كاربرد از الگوهای دقیقِ «تا زدن» و دنباله‌هاست تا از هیچ (یک قطعه کاغذ)، اثری زیبا خلق شود. نگارگری برنامه ریزی رابط کاربری (UI) نیز نتیجه‌ی اجماع و همکاری شمار زاید از عناصر کوچک است که به‌صورت بیش باریك اندیش در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. به این دلیل از جنبه‌های مختلف، ساخت یک رابط کاربری (UI) بی‌نقص، شبیه به تا زدن یک قطعه کاغذ و خلق یک قووی کاغذی کامل است. اما آیا تابه‌حال با محصولی سروکار داشته‌اید که حتی دریافتن خوبی به آن نداشته‌ باشید؟ دلیل آن همانند اوریگامی، نقص‌های نگارگری برنامه ریزی اضافه کوچکی است که به‌سرعت تكثیر و كاهش می‌شوند. در ادامه در مطلب طراحی سایت در مورد کاربردهای تکنیک اوریگامی صحبت خواهیم کرد.

کاربردهای تکنیک اوریگامی

در اوریگامی تفارق میان یک قووی زیبا و یک جوجه اردک زشت، ممکن است یک یا دو مورد نقص در فرآیند اولیه‌ی طرح ریزی باشد و همین منطق به پوسته‌های مدل سازی نیز ارتكاب می‌شود. در این مطلب می‌توان چند مورد متمرکز بر مدل سازی کارگشا را از تکنیک‌های اوریگامی آموخت.

من شریک کارآفرین خود را در حین کار برای یک شرکت میز آرایشی اسپانیایی به نام روکا معاینه بررسی کردم. پس از آن روکا توانست با ساخت اشکال ساده و مشتری‌پسند، میز‌های چراغانی بیشتری به فروش برساند و جرقه‌ی ایده‌ای را بزند که درنهایت ما را در آشیانه کنونی‌مان قرار بدهد. در ابتدا به مدت دو سال یا بیشتر، شرکت ما فقط شامل ما دو نفر بود. ما همه‌ی طرح‌های عناصر را یک‌تنه ساختیم و همین عناصر در کنار یکدیگر، اساس ساخت محصولات جدیدمان هستند؛ ما در آن زمان آن را نمی‌دانستیم، اما برای خلق نتیجه‌ای کلان در راه خود ماندیم.

در طول این فرایند، به‌طور پی درپی اوریگامی را در نظر داشتیم و به خاطر داشتیم که ارچه شما نمی‌توانید فراوانی از تاهای درون یک قطعه‌ی اوریگامی ساخته‌شده را ببینید، اما اشتباهات کوچک می‌توانند یک تفارق صریح در اخلاف ایجاد کنند. زیرا یک نقشه كشی کامل و بی‌نقص علاوه‌بر ظرافت، غنی توازن، آهنگ و ثبات است. این حالات به احساسی که اخلاف منعکس می‌کند، مرتبط هستند.

کاربردهای تکنیک اوریگامی

استیو جابز به طرز مشهودی چشم به راه این قطعه حادثه بود که امان شود محصولاتش چه از درون و چه به‌لحاظ مجازی زیبا باشند؛ حتی اگر مردم، کار با اجزای خارجی محصولاتش را تجربه نکنند. از نظر او یک طراح خوب کسی بود که در تماس با ظاهر قطعاتی که شما نمی‌بینید، دقت داشته باشد. دقیقا آمخته اوریگامی، جابز فهمید که اگر بدانید طرحتان از درون شِمایی زشت دارد، هرگز زیبایی‌های مجازی آن را به‌درستی نخواهید دید.»

به اصول خود تكیه داشته باشید

آکیرا یوشیوازا شجاع اوریگامی بود. او برای خلق بیش از ۵۰‌ هزار شکل دیگرگون اوریگامی در طول تعیش خود نامور بود. آکیرا پس از این‌که تمام عمر خود را در فقر و کار کردن در یک شغل کارخانه‌ای سپری کرد، در اواسط دهه‌ی ۷۰ زندگی‌اش میل گرفت که تمام وقت خود را بر روی اوریگامی متمرکز کند. هرچند او برای سال‌ها فردی فقیر بود، اما در مواجه نزد اخذ یک اجر كم بها و درخور، آن را برای طراح شدن به‌کار گرفت. آکیرا خاطرجمعی داشت که اگر هنرش را تکمیل کند، روزی ارزش آن به ‌رسمیت نهان خواهد شد. در عاقبت تلاش او به نتیجه‌ی موردپسند و غیرقابل قبول رسید و آرزویش به واقعیت پیوست.

«من تا پیش از تأسیس شرکت خودم، احساس تجاری زاید نداشتم. من همیشه یک طراح بودم و برای یک طراح – و بازهم یک کارآفرین – بودن، همیشه «طراح بودن» باید مقدم باشد.اما لازم است که در شروع حاصل درست را به‌دست آورید و پس از آن کسب‌وکار را برآورد کنید. فراوانی از «کارآفرینانِ با تفکر تجاری» نمی‌توانند حاصل را به‌صورت خلاقانه تصور کنند. بدین لحاظ در این‌جا شما دارای سیطره هستید.

کاربردهای تکنیک اوریگامی

در انتهای کار، مردم محصولات را به‌خاطر کارمندان دفتر کار خریداری نمی‌کنند. آن‌ها زمانی یک بار را خریداری می‌کنند که عاطفه حس کنند می‌توانند با آن ثمره ربط برقرار کنند. بدین سبب معتاد خواهر شبیه آقای یوشیزاوا به شور و آرمان خود یقین داشته باشید و قوی پشتی داشته باشید که موفق خواهید شد.»

مطلب پیشنهادی

نکته های مهم در زمینه روابط عمومی

همه ما با عبارت روابط عمومی آشنا هستیم؛ اما احتمالا از اهمیت آن در تمامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *