خانه / سئوی سایت / نکات سئو درون سایت
نکات سئو درون سایت

نکات سئو درون سایت

یکی از راهکارهایی که می توان نتبجه جست و جو را بهبود داد کارهایی است که درون سایت صورت می گیرد پشت هر سرچ که مشتریان را وارد می کند، یک هدف وجود داشته است که آن ها را وارد سایت کرده است. مشتریان به دنبال کلمه ایی هستند که در رابطه با آن جستجو می کنند. شما باید محتوا را به صورتی قرار دهید که کاربران سایت شما را راضی می کند. در مطلب سئوی سایت بیشتر در رابطه با نکات سئو درون سایت صحبت خواهیم کرد.

یکی از نکاتی که باید بدانید این است که شما باید دو نکته را در نظر بگیرید: نکته اول این که هدف برآورد خواسته کاربر است و هدف بعدی خرید کالای شما می باشد.باید با محتوا پیشنهاداتی خاص در اخر محتوا او را جذب کند و از سایت بخرد.

نکات سئو درون سایت

بهتر به عنوان صاحب سایت و کسب و کار بدانید که نمی توانید تمامی خواسته ها را براورد کنید. و بعد اینکه شما جنسیت کسی که جستجو میکند را نمی دانید و ممکن است یک خانم برای همسر خود خریداری می کند و برای همین باید تمامی خواسته  ها را تحت پوشش قرار بدهید که این نشدنی است.

سرعت سایت

کاربری که وار سایت شما می شود باید از سرعت آن راضی باشد و اینکه بیشتر از کاربر گوگل راضی باشد تا به آن نمره خوبی بدهد. اگر سایت در موبایل دیر باز شود، کاربر سریع سایت شما را ترک می کند. سایت هایی که سرعت بارگذاری خوبی دارند، نرخ کلیک بالاتری می توانند داشته باشند.

طرح UX و UI

یکی از راه هایی که می توانید با آن در کاربر ایجاد اعتماد کنید UX و UI فوق العاده است. یک تجربه کاربری خوب سرعت سایت شما را بالا می برد و در بالا گفته شد که سرعت زیاد کاربر پسند است مخصوصا در موبایل و باید سرعت سایت خود را زیاد کنید. طراحی UX و UI مناسب جنبه های مختلفی را باید در نظر بگیرید.

طرح کاربری خوب یکی از راه های سئو درون صفحه سایت است.طرح کاربری سایت خود به بهترین حالت کاربرپسند نمایید و هر چه بیشتر باشد و خزش گر های گوگل ب بهتر سایت شما کاوش می کنند و رتبه سایت شما نیز افزایش میابد.

نکات سئو درون سایت

عناصر اضافی و بد را حذف کنید

همواره برخورد اولیه بسیار مهم است و می تواند بر روی کاربر تاثیزر داشته باشد. علت خارج شدن سریع کاربران از سایت چیست؟ از به کارگیری پارامتر هایی که کاربر را از بازدید سایت منصرف می کند خودداری کنید و مهمترین پارامتر که مشتریان را اذیت می کند می تواند زیاد بودن مطلب باشد و یا سوالات پشت سر هم از کاربر که او را اذیت می کند. برای نمونه استفاده از سوالات بسیار برای آگاهی از نظر کاربران در مورد مساله ای مشخص.

ازکلمات کلیدی داخل متن استفاده کنید

گوگل در آپدیت های جدید خود عنوان کرده است که کلمات کلیدی اهمیت زیادری ندارد اما هنوز استفاده از کلمات کلیدی اثیر بسیار می گذارد. نکته ایی که حتما باید در کلمات کلیدی رعایت کنید این است که تعادل در استفاده آن ها را رعایت کنید و اینکه در کجا از آنها استفاده می کنید.

عنوان صفحه

اولین جایی که حتما از کلمات کلیدی باید استفاده کنید و امر مهمی در سئو کردن درون صفحه دارد، عنوان صفحه است. کلمه ایی که به عنوان برچسب استفاده می شود بیشترین جستجو را دارد و اینکه کلمه ایی که میخواهید مشتری با جستجوی آن وارد سایت شما شود، در عنوان قرار می گیرد. نکته ایی که باید درنظر بگیرید این است که داشتن عنوان صفحه باید با محتوا سایتتان همخوانی داشته باشد و اگر این تناسب نباشد، گوگل شما را جریمه می کند و اعتماد کاربر را از دست می دهید.

نکات سئو درون سایت

 لینک های خارجی، تگ Alt و آدرس بار صفحه

خیلی از نکاتی که در بالا بیان شد ساده وضروری است و بسیاری و می توانید به راحتی انجام دهید و با به کار بردن کلمات کلیدی در صفحه اصلی سایت با تکنیک های خاص که وبسایت شما از طرف گوگل به خاطر کپی بودن مطلب، اسپم نگردد. لینک های خارجی یا لینک های داخل صفحه باید از طریق کلمات به هم ربط داشته باشد. یکی از مسائلی که باید رعایت کنید استفاده از تگ Alt درست در عکس ها  می باشد. ممکن است بسیاری از جست و جو کنندگان عکس جستجو می کنند و اگر سایت رتبه خوبی داشته باشد و از کلمه های کلیدی در عکس استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

چند تا نکته کاربردی در مورد لینک سازی

چند نکته کاربردی در مورد لینک سازی

لینک سازی یا لینک بیلدینگ به مجموع فعالیت‌هایی گفته می‌شود که برای ایجاد یک ساختار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *