خانه / مقالات برتر / مانیتور مناسب برای عکاسی
مانیتور مناسب برای عکاسی

مانیتور مناسب برای عکاسی

اتوموس از تلویزیون و ) ۵ اینچی و اقتصادی جدیدی برای عکاسان و ویدئوبلاگرها پرده‌برداری کرده است. وزن کم و اشعه بالا دو مولفه‌ی اصلی این صفحه نمایش كامپیوتر هستند. در ادامه در مطلب مقالات برتر در مورد مانیتور مناسب برای عکاسی بیشتر صحبت می کنیم.

اتوموس (Atomos) مونیتور ۵ اینچی جدیدی مسمی به شینوبی (Shinobi) را با وضوح ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل و امکان رابطه از طریق آستانه HDMI برای عکاسان و ویدئوبلاگرها شناساندن کرده است. به‌لطف مصرف از بدنه‌ای از جنس پلی‌کربنات، این صفحه تصویر تنها ۲۰۰ گرم وزن دارد. علاوه‌بر این، در این نمایشگر از همان فناوری‌های HDR و پردازش رنگی بهره برده شده است که در دستگاه‌های ضبط‌وپخش دوست و حكماً گران‌تر اتوموس نینجا V وجود دارند.

مانیتور مناسب برای عکاسی

حداکثر سو این مونیتور ۱۰۰۰ نیت است و که بدین تزیین می‌توانید در محیط‌های پرنور نیز به‌راحتی از آن استعمال کنید. تراکم پیکسل‌ها هم در این وهله بر به ۴۲۷ پیکسل بر هر اینچ می‌رسد. در کناره‌ی اسباب نیز شاهد وجود یک جک هدفون هستیم که امکان ضبط صدا با ابزارهای غریبه و آشنا را مجهز می‌کند.

صفحه نمایش كامپیوتر اتوموس شینوبی

کالیبره‌‌ی رنگ‌های نمایشگر شینوبی توسط اتوموس به به كاربستن رسیده؛ اما تایید از نرم‌افزار مجانی کالیبره‌سازی رنگی اتوموس و ابزار کالیبره‌سازی X-rite i1 Display Pro هم نیز برای این پاس در نظر غمگین شده است. پیل مهیاسازی شده در این نمایشگر غریبه و آشنا نیز از نوع NP-F750 محصول سونی است و مدت‌زمان شارژدهی آن به ۶ ساعت می‌رسد؛ اتوموس با وقوف این انباره را در میانه‌ی آلت قرار داده تا با تقسیم وزن آن، بالانس صفحه نمایش كامپیوتر روی تلسكوپ حفظ شود.

مانیتور مناسب برای عکاسی

دهمین نسخه از رابط کاربری لمسی Atomos OS برای این ثمره در نظر محزون شده است. از جمله ویژگی‌های نمودن شده توسط این رابط کاربری می‌توان به Focus Peaking برای گزیدن و انتصاب فوکوس درست روی سوژه، خطوط Zebra برای گزیدن و انتصاب مقیاس نوردهی صحیح، هیستوگرام، وسایل Waveform، خطوط قطب پیش نماز و ماموم و وسایل بزرگنمایی تمثیل کرد. همچنین، برای ویدئوبلاگرهایی که حسب معمول رو به دوربین می‌ایستند، امکان قرینه‌سازی تصویری نیز آماده شده است.

مونیتور اتوموس شینوبی

هرچند این صفحه تصویر حداکثر رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل را با نرخ ۶۰ فریم‌برثانیه به تمثال می‌کشد؛ اما عتبه HDMI این مرحله از سیگنال‌های ۴K با رزولوشن ۴۰۹۶ در ۲۱۶۰ پیکسل و نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه هم حمایت می‌کند. در حالت ثبت نقش ها HDR با استانداردهای HLG یا Log، این نمایشگر بیش از ۱۰ استاپ در محدوده‌ی دینامیکی را به‌نمایش می‌گذارد. تنظیمات پیش‌فرض جوراجور گاما هم برای تطابق با روش دوربین‌های مختلف، در زمان تصویربرداری با استانداردهای Log یا HGL مجهز شده‌اند.

مانیتور مناسب برای عکاسی

کاربران می‌توانند حداکثر هشت جدول تنظیمات رنگی (LUT) را روی حافظه‌ی داخلی دوربین نصب کنند و امکان ذخیره‌سازی جداول بسیار نیز روی کارت ذهن غریبه و آشنا هم وجود دارد. پس از نصب هر جدول، امکان جابه‌جایی فوری بین جدول جدید و امتعه پیش‌تر نصب شده وجود دارد تا برای مقایسه‌ی تنظیمات رنگی متنوع مشکلی نداشته باشند. فروش شینوبی از هم‌اکنون شروع شده و اتوموس مارك قیمت ۳۹۹ دلاری را برای آن در نظر متاثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *