خانه / سئوی سایت / تصورات اشتباهی که از سئو وجود دارد!

تصورات اشتباهی که از سئو وجود دارد!

در حوزه سئو همیشه بحث های زیادی وجود داشته و هنوز هم دارد! سئو یکی از موارد پر بحث در دنیای IT است که تصورات مختلفی درباره آن وجود دارد. در مقاله امروز تصورات اشتباهی که از سئو وجود دارد! را با یکدیگر بررسی می کنیم؛ با ما همراه باشید.

موارد گوناگونی در این خصوص ذکر شد اما بد نیست این مورد را هم اضافه کنیم که داستان‌های زیادی در مورد سئو شنیده شده است. برخی مشتریان چیزهایی در مورد سئو می‌گویند که به واقعیت نزدیک نیست. نقل قولی از یک فرد مشهور می‌گوید «از دانش ریب حراست کنید، به این دلیل که بسیار خطرناکتر از جهل و هوشیاری و بی خردی است».

در دنیای سئو این نقل قول بسیار صدق می‌کند. مقصر این لغزش ها گناه ها در مورد سئو مالک کسب و کاری است که وقت زیادی را صرف بهینه‌سازی زرنگ وبسایت می‌کند و یا شخصی که در این حوزه با ایجاد باورهای غلط قصد دارد شیوه بد سئوی سایت خود را درست کند. در واقع، دانش ریب در مورد سئو در همه جا وجود دارد.

باورهای غلط در مورد سئو

موتورهای جستجو همیشه در حال تغییر و تحولات در الگوریتم جستجوی خود هستند و این شاید بتواند دلیلی برای ایجاد تصورات غلط در مورد سئو باشد؛ اما این امر به كیل آژانس‌های بهینه‌سازی موتور جستجو در ایجاد این ذنوب مقصر نیستند. هر متخصص سئوی کلاه سفید باید از بهترین تکنیک‌ها برای نقصان بهینه‌سازی موتورهای جستجو كاربرد کند. در ادامه تصورات و افسانه‌های رایج در مورد سئو بیان می‌شود.

فقط رتبه اول!

بدیهی است که بین مکان قرارگیری نتایج جستجو و میزان کلیک رابطه‌ای وجود دارد، اما این بدان معنا نیست که همه ذهنمان را درگیر قرارگیری وبسایت در رتبه اول کنیم. حتی در گذشته، داشتن كامل بلوز ركابی رتبه‌بندی‌ها تضمین كامیابی و میزان نرخ کلیک بالا نبوده است، اما حداقل یه نقطه شروع خوبی می‌باشد. به این نکته باید توجه کرد که حتی برخی وبسایت‌ها با داشتن رتبه بالا، کلیک‌ خور خوبی ندارند.

سئو را همه بلدند!

سئو فراتر از چیزی است که فقط یک شخص تکنیکی باشیم. از هر شخص مرتبط با حوزه خود بپرسید که چند تا مشتری به دفتر آنها آمده است و داستان‌هایی در مورد اینکه چگونه آنها سئوی خود را به متخصص آی تی یا طراح وب و نیز مشابه آنها سپرده‌اند و هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌اند. این افراد ممکن است به بهینه‌سازی وبسایت شما کمک کنند و منابع گرانمایگی در زمان راه‌اندازی نقشه‌های سایت XML، ریدایرکت‌ها و فایل‌های robots.txt باشند؛ اما از آنها خواهش نداشته باشید که سئو را درحد عالی درک و انجام دهند، چون کار اصلی‌شان بهینه‌سازی موتور جستجو نیست.

یکبار سئو انجام دهیم، دیگر به آن نیازی نداریم!

از برخی صاحبان کسب و کار بسیار زیاد شنیده شده است که می‌گویند فرایندهای سئو سایت آنها به پایان رسیده است. این تصور و خیال غلط به شدت در میان جوامع فناوری معلومات (آی تی) شایع است و به سادگی می‌توان گفت که چرا. کارکنان آی تی روند کاریشان این گونه‌است که مشکلی را که حل کردند به سراغ مشکل بعدی می‌روند و همین رویه را برای سئو در نظر می‌گیرند. اما سئو فرایند مستمر و مداومی است که نیاز به ارزیابی كردن زمان به صورت دوره‌ای دارد، بخصوص برای افرادی که منبع اصلی درآمدشان از اینترنت است.

لینک بیلدینگ کلاه سیاه…

اگر لینک‌های وب سایت خود را بر روی وبسایت‌های غیرمرتبط، وبسایت‌های اسپم گونه یا وبسایت‌هایی با نرم‌افزارها و اسکریپت‌های مخرب قرار دهید، بله می‌توانید خواست داشته باشید که برای بک‌لینک‌ها جریمه شوید. اما در این مثال، این در واقع اسپم سازی است نه بک‌لینک.

زمانیکه لینک‌های باکیفیتی می‌سازید نباید در مورد این تصور غلط سئو نگران باشید. كثرت از افراد فکر می‌کنند که ارزیابی كردن کامنت‌هایی روی وبلاگ، یک تکنیک سئوی کلاه سیاه است اما این تنها در موردی است که کامنت‌ها فقط لینک به وبسایت شما بدهند بدون اینکه ارزشی را بیفزایند. کلید کلی این است که از خودتان بپرسید در زمانیکه کامنتی بر روی وبلاگ قرار می‌دهید یا لینک به وبسایت در مقاله‌ای می‌دهید ارزشی را اضافه می‌کنید، اگر این چنین است پس نگران هیچ چیز نباشید.

یک نقشه XML، افزایش رتبه‌بندی جستجوی شما

نقشه‌های سایت اطلاعات بیشتری در مورد سایت شما به گوگل می‌دهند و بدین سبب مطمئنا ایندکس آنها سریعتر انجام می‌شود. با این حال هیچ اعلامی توسط یا نتیجه‌ای حاصل از نظارت وجود ندارد که بگوید ارسال نقشه سایت XML سئوی وبسایت شما را بهبود می‌بخشد. با استعمال از نقشه سایت می‌توانید مطمئن شوید که همه URLها به آسانی کراول و بدین سبب ایندکس می‌شوند؛ این امر می‌تواند آمادگی دید وبسایت را در تمام مدت بهبود بخشد. غرض می‌شود از پلاگینی مانند از Google XML Sitemaps generator استفاده کنید که با وبسایت‌های وردپرس به خوبی کار می‌کند.

سئو یک هنر سیاه و کلاهبرداری!

عموما افرادی که ایقان دارند سئو کلاهبرداری است، کسانی هستند که می‌خواهند با تلاش کم و در مدت کوتاه نتایج بسیار خوبی به دست آورند. نیز ممکن است كثرت از افراد با شرکت‌های سئوی مبتدی سروکار داشته‌اند که این سئوکاران علی رغم قبض مبالغ بالا نتوانسته‌اند ترافیک قابل قبولی را به این وبسایت‌ها هدایت کنند. اما باید به این نکته توجه کرد که سئوی اصولی و درست نیاز به زمان و تلاش بسیاری دارد و اگر به خوبی انجام گیرد علاوه بر تكثیر و كاهش ترافیک مزایای دیگری را خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی

چند تا نکته کاربردی در مورد لینک سازی

چند نکته کاربردی در مورد لینک سازی

لینک سازی یا لینک بیلدینگ به مجموع فعالیت‌هایی گفته می‌شود که برای ایجاد یک ساختار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *