خانه / مقالات CMSها / آموزش جوملا / آشنایی با جوملا
آشنایی با جوملا

آشنایی با جوملا

دنیای الکترونیک و تجارت باعث شده تا بیشتر کسب و کارهای جدید و حتی قدیمی به سمت استفاده هرچه بیشتر از دنیای مجازی روی بیاورند و همین امر سبب شده تا پورتال‌ها و وب سایت های متعددیهر روزه در دنیای وب افتتاح شوند که طبیعتا هر کدام از آنها می توانند از CMSهای گوناگونی بهره مند باشند که یکی از حرفه‌ای ترین آنها نیز جوملاست! ما در این بخش از سری مقالات آموزش جوملا قصد داریم در گام اول آشنایی با جوملا را برای شما مطرح کنیم؛ از همین ایتدا با جوملادو همراه باشید!

آشنایی با جوملا

جوملا در واقع یک سیستم تمشیت :اسم اداره محتوای تحتانی وب است که مدیریت و انتشار آسان مطالب را امکان پذیر می سازد، امکانات وسیع و كم عرض ارشد ای دارد و با ابزار های خود امکان گسترش آسان نرم افزار را فراهم میکند. با جوملا می توانید وب سكوی پرتاب موشك محل استقرار رادار كارگاه ساختمانی كارخانه مركز مجازی در ها و سامانه های تحتانی وب قدرتمند و ارزشمندی را ایجاد کنید.

اولین نسخه نرم افزار که جوملا ۱ نام داشت، در سال ۲۰۰۵ انتشار یافت. گروهی از برنامه نویسان مامبو پس از جدا شدن از این تیم شروع به مدل سازی این نرم افزار کردند. جوملا در لغت به معنای همه با هم است که از زبان سواحلی گرفته شده است. نسخه های بعدی این نرم افزار جوملا ۱٫۵، ۱٫۶ ،۱٫۷ و ۲٫۵ میباشد.

آشنایی با جوملا

جوملا برای قدرت بخشی به کلیه برنامه ها، از یک صفحه شخصی ساده تا برنامه ای تحتانی وب  شرکت ایا عظیم مصرف می شود. چند مورد از موارد استفاده جوملا! به شرح زیر است:

  • تجارت آنلاین
  • وب سایت ای تجاری در مقیاس کوچک
  • کاربری های سازمانی و دولتی
  • اینترنت شرکت های عظیم
  • سایت های مذهبي و مرتبط با آموزش
  • صفحات شخصی و خانوادگی
  • پورتال های مبتنی بر گروه

جوملا! میتواند به سادگی در کنترل تمامی قسمت های وب سایت شما، از اضافه کردن محتوا و تصویر تا بروز رسانی کاتالوگ محصولات و یا رزرواسیون آنلاین استعمال شود. تاکنون برای جوملا حدود ده هزار افزونه طرح ریزی شده که به شما اجازه می دهد در طرح ریزی سایت امکانات زیادی پیش روی خود داشته باشید.

با جوملا شما به راحتی می توانید محتوای وب سایت خود را بدون نیاز به دانش فنی و برنامه نویسی به روز رسانی و ویرایش نمایید. محیط آن کاملا کاربر پسند بوده و مصرف از بهره راه انداختن آن کاملا به صورت گرافیکی است هر کابری به راحتی می تواند از آن استعمال کند. اما از نکات جالب این روش سروسامان دادن محتوی این است که نه تنها برای کاربران مبتدی و متوسط جذاب است بلکه برای کاربران حرفه‌ای، برنامه نویسان و طراحان حرفه ای وب سایت نیز به معجزه برهان افزونه های متنوع و قالب های آماده زیبا، بسیار جذاب است.

آشنایی با جوملا

جوملا ثابت کرده است که می توان تغریبا هر نوع سایتی را از مبتدی گرفته تا فوق حرفهای بر پایه آن راه اندازی نمود، با این اكنون نمی توان گفت یک روش مدیریت محتوای ۱۰۰٪ بی عیب و نقص است همانطور که اصلاً دستگاه راه انداختن محتوایی بی عیب و نقصان نیست. امکانات جوملا روز به روز در الان افزایش بوده و نقاط ضعف آن نیز با انتشار هر نسخه جدید بهبود پیدا می کند، پیشرفت روز افزون جوملا بسیار امیدبخش است.

برخی از شرکت ها و یا سازمانها، انتظاراتی دارند که در الحال حاضر از توان جوملا! ی اولیه و یا extensionهای موجود خارج است. خوشبختانه جوملا! ، یک ساختار برنامه قوی را ارائه میدهد بطوریکه توسعه دهنده گان را قادر می سازد تا ضمائم ای ناب بسازند که این خود توان جوملا! را به مسیرهای بی حد و مرز مجازی بسط میدهد. سفارش موکد می نمایم برای نگارگری برنامه ریزی سایت های خود، اگر هدف بزرگی در تجارت الکترونیک دارید، از ابزار های آماده و cmsهای آماده هرگز مصرف نکنید و به سراغ شرکت طراحی سایت معتبر و یا طرز هان اصولی نگارگری برنامه ریزی سایت بروید.

مطلب پیشنهادی

اشکال تزریق SQL به جوملا

اشکال تزریق SQL به جوملا

در انتهایی به روز رسانی امنیتی ترویج شده به خاطر دستگاه سروسامان دادن حایز جوملا …

2 دیدگاه

  1. در رابطه با آشنایی مقدماتی با جوملا مقاله خوبی بود اما امیدوارم در مقالات آینده بیشتر درباره جوملا و ویژگی هاش صحبت کنید…

    خسته نباشین در هر صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *