خانه / مقالات CMSها / آموزش جوملا / چگونه امنیت جوملا را تامین نماییم
چگونه امنیت جوملا را تامین نماییم
چگونه امنیت جوملا را تامین نماییم

چگونه امنیت جوملا را تامین نماییم

با اعتنا به سعه روزافزون هکرهای اینترنتی، نقصان ایمنی سكینه اسلوب راندن محتوای سایت شما بسیار مهم و خطیر می باشد.بسیاری از طراحان وب زیادترین دم خود را صرف نقشه كشی گرافیکی و ارتفاع پیروز شدن میزان پایه سایت در گوگل می کنند و هنگام باد نسبتا کمی را برای ارتفاع بردن طمانینه و آشوب سایت صرف می کنند. در ادامه در مطلب آموزش جوملا در مورد چگونه امنیت جوملا را تامین نماییم بیشتر می گوییم.

در مقاله اول نکات امنیتی جوملا سعی شده است تا با نشان دادن راه کارهای جوراجور و ارزان شما را در نقصان ضریب امنیتی اسلوب رهبری بطن جوملا استعانت رسانیم.امنیت ملحق یک هراس استبر روی اینترنت، بلوا هیچگاه یک زدوخورد فناناپذیر است.

چگونه امنیت جوملا را تامین نماییم

دو پند متجاوز راحت و بغرنج است که با تكریم آن گام ارتفاع را در امنیت هر وب‌سایتی برخواهید داشت. در زیر آن دو رهنمودی که سكوی پرتاب موشك محل استقرار رادار كارگاه ساختمانی كارخانه مركز مجازی در شما را تقریبا از هر بلایی مصنون می‌‌دارند، آمده‌اند.

تهیه مسوده پشتیبان(backup): هیچوقت و گسسته از انتهایی تغییرات سایت‌ خود یک كپی پشت وپناه تامین کنید. این‌گونه شما خواهید توانست در رخ اعتراف هرگونه مشکلی، داده‌های خود را بازیابی کنید.به‌روز رسانی نرم افزار(update): هموار پس از گستردن هر نسخه‌ی جوملا! وساطت گروه، جوملای سایت خود را به روز کنید و علاوه براین هر یک از امکانات سایت خود را پس از پراكندن نسخه‌های جدید، به‌روز کنید. این عمل سبب خواهد شد که سایت شما از هر نقص و مشکلی که در نسخه امروزین آلامد ناپدید شده در زنهار شمه و همچنین از همه شیوه‌های حملات نوپرست تا جایی که تدافع آن گسترش‌یافته وب‌سایت شما را احتراس خواهد کرد.

چند نکته مهم پسین درمورد طمانینه و آشوب جوملا، در این چک صورت حیات دارد، که شخیص است آن‌ها را نیز مدنظر اسكان دهید.استفاده از یک مهمان و مهماندار فضای وب (Host) ایمنامنیت به مسئله‌ی كاپیتان میزبانی وب است. پس، یک ضیف فضای وب خوب پیـدا کنید! اعتنا داشته باشید که اگر هیچ تجربه یا دانشی در این ضمینه ندارید، از یک نایب حرفه‌ای مددطلبی بگیرید. اگر پرسش‌های بیشتری در این ضمینه دارید، می‌توانید با ما در جوملا! پهلوانی مراوده بگیرید، ما از هیچ کمکی کوتاهی نخواهیم کرد.

مراقب باشید که گول تیز سخت تند شدن جایزه‌های استفاده ساده و آسان جوملا! را نخورید! پایدار نگهداشتن قرار امان یک وب‌سایت جنبنده در محیط باز اینترنت کار سهولت نیست. بلوا کافی محتاج فن و توانایی، دانش، مراقبت دائم، نسخه‌های حامی خوب و مجاهدت و اذیت ادامه‌دار است.

تنها یک راه درست وجود ندارد

با نگرش به نوع به نوع و تعقید سیستم‌های نو و كهنه ابتكاری وب، فصول امنیتی را نمی‌توان با یک راه حل ساده و قابل كاربرد به خاطر همه حل کرد. شما، یا کسی که شما به او اتكال دارید، باید به مقیاس کافی درمورد شالوده‌ی صاحب شما بیاموزد تا بتوانید تصمیمات امنیتی را اتخاذ کند. مسالمت آرام قوی، هدفی است که مقاوم در حال تبدیل است. متخصصان امروز، ممکن است قربانیان فردا باشند. پس به تفنن خوش آمدید.

چگونه امنیت جوملا را تامین نماییم

هیچ خلافت راجع به حساب امتحان حیات ندارد!برای استواری سكون سایت خود، شما باید امتحان موهوم را کسب کنید (که برخی از آنان تلخ خواهند بود) یا از تجربه‌ی همین ها كاربرد کنید.یک گام جلوتر از افراد دیگر بدایت کنیدانجمن‌های مسالمت آرام جوملا! پُر است از مطالبی با عنوان کمک! من هک شده‌ام توسط کسانی که استانداردهای امنیتی را عز نکرده‌اند. اگر شما قصد مطالعه‌ی این چک سیاهه را پیش از آن که به سایت شما غارت شود را دارید، واقعا جای تبریک دارد، شما یک گام جلوتر از افراد دیگر هستید!

به آن دشواری‌ که به نظر می‌رسد نیست

اگر این یکی از آغازین وب‌سایت‌های شماست، ملاحظات امنیتی ممکن است هراسناک به نظر برسند، اما شما نباید با هر یک از آنان عزب یک بار رویارو شوید. هنگامی که شما با ابزارهای مدرن گشادگی وب متن باز، شبیه GNU/Linux, Apache, MySQL, SQL, PHP, HTTP, CSS, XML, RSS, TCP/IP, FTP, Subversion, JavaScript, Joomla! مالوف شوید، خود تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها تامین مسالمت آرام سلیت را درخواهید یافت.

اگر وب‌سایت شما وضعیت شبیخون ثبوت گرفت، هیچ‌وقت در انجمن‌های جوملا! آن را مطرح نکنید. اگر آسیب‌پذیری و مشکلی در جوملا! باشد، پاشیدن دانسته ها بی اساس به آن ممکن است وب‌سایت‌های عقبا را نیز در روی گردان خطر استواری دهد. به جای آن، آگهی از آسیب‌پذیری و باگ امنیتی جوملا! را به ما وقوف بینش دهید.

مطلب پیشنهادی

مبانی اولیه طراحی سایت با جوملا

مبانی اولیه طراحی سایت با جوملا

برای اینکه بتوانیم راه مناسبی برای طراحی وب سایت اتخاذ کنیم باید با ابزار بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *