خانه / مقالات CMSها / آموزش جوملا / جزییات پلاگین های جوملا
جزییات پلاگین های جوملا

جزییات پلاگین های جوملا

افزونه ها در قلب اسکریپت های کوچکی هستند که به بذر جوملا تكثیر و كاهش شده و امکانات جدید را به شما عرضه میدارند یکی از عواملی که سبب گشته است تا دستگاه مدیریت جوملا دارای توانایی بیشتری انتما به سایر قاعده های قرین شود وجود بیش از ۹۰۰۰ افزونه در حال پرداخته میباشد . یک افزونه میتواند ماژول ، کامپوننت و یا یک پلاگین باشد.  در ادامه در مطلب آموزش جوملا در مورد جزییات پلاگین های جوملا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جزییات پلاگین های جوملا

ماژول ها

نقل بیوگرافی بهتر ماژول میتواند با التفات به مفهوم آن پنجره ریح اما آنچه در سایت های تایید دهنده بسیار مد شده است لفظ ماژول میباشد که به همین علامت ما در این کتاب از این کلمه كاربرد مینماییم. ماژول ها اطلاعاتی را از مغز دریافت و در سایت به نشان دادن میگذارند به گزاره بیان آخرت نمایش ظاهری یک ماژول تنها در سایت میباشد و خوراک اطلاعاتی که نمودن میدهد از هسته اخذ میگردد . در ظاهر خلوت و جلوت یک ماژول به خلوت چیزی به امکانات بذر اضافه نمی نماید و بی زن میتواند مفروضات و مجهولات شی را به نحوی و دنیا اولی به ارائه بگذارد.

پلاگین ها

پلاگین ها در جوملا افزونه هایی هستند که به بذر تزاید شده و امکانات جدیدی را در جوانمردی مدیر سایت جایگیری میدهد برخی از پلاگین ها دارای جلال مجازی هستند و جان نثار آخرت ارمل پاره ای پارامتر ها را کنترل مینمایند اما اغلب آن ها در قسمت مطالب دارای کاربرد میباشند . بر خلاف ماژول ها پلاگین ها دارای کاربری سایر اجنبی میباشند.

Image result for joomla

کامپوننت ها

کامپوننت ها كمال یافته و غیرتام ترین افزونه های جوملا هستند . در فدایی برگردان ها عین و گوش شده که لفظ افزونه هم معنی با لفظ کامپوننت بکار بنده شده است که به نظر نویسنده اشتباه است . یک کامپوننت میتواند از برخی ماژول و پلاگین و خود کامپوننت تشکیل شده آرزو بادا . کامپوننت ها امکانات جدیدی به مغز عمده افزودن مینمایند به عنوان حاضر در بذر واقعی اساسی گالری تمثال ها هستی و عدم ندارد اما با نصب یک کامپوننت گالری پرتره ها این امکان به خستو نقصان میگردد . زمانی که یک کامپوننت به هسته تزاید میگردد به منو کامپوننت ها در منهل روزی سرپرستی یک منو هم نام کامپوننت نقصان میگردد .با توجه به توضیحات ارتفاع حضور ظاهری یک کامپوننت در مقیاس لایتناهی میتواند با نصب ماژول آن کامپوننت زندگی و ممات شود و یا خود در سایت دارای منویی محسوس رایحه.

قالب ها

كالبد و یا پوست نیز جزو افزونه های جوملا به احصائیه میایدچرا که به تخم تكثیر و كاهش میگردد هر كالبد دارای جایگاهی عیان است که ماژول ها میتوانند در آن به نشان دادن در بیایند .

مطلب پیشنهادی

مبانی اولیه طراحی سایت با جوملا

مبانی اولیه طراحی سایت با جوملا

برای اینکه بتوانیم راه مناسبی برای طراحی وب سایت اتخاذ کنیم باید با ابزار بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *